VI.díl

2. ledna 2009 v 10:00 |  →Nebezpečná volba←
Když opět letušky rozdávali cestujícím pokyny k připoutání,zvědavě jsem se podívala na mou spolujezdkyni.Vypadalo že spí,chtěla jsem ji probudit,protože myslím že přistání bude obdoba startu.A to by se mi tu určitě znova pozvracela.
,,Paní…" řekla jsem ale nemohla jsem to doříct,protože letuška spěšně řekla,když stála u naší řady.
,,Připoutat."věnovala mi úsměv a pak se podívala na ženu vedle mě.
,,Paní,paní!" po půl minutě ji vzbudila a připoutala.To jsem byla ráda že to nemusela být moje práce.Lehce a s praxi jsem se připoutala a hrdě se kolem sebe rozhlédla.
,,A co se děje děvče?"zeptala se zvědavě a vystrašeně žena vedle mě.Měla jsem sto chutí se tady rozesmát.
,,Budeme přistávat."řekla jsem vtipně a usadila se.Pomalu se letadlo snášelo k zemi až to trochu podjelo a blížilo se už jen lehké zabrzdění.
Když nám v reproduktorech pilot oznámil : Vítejte v Londýně usmála sem se a ozval se potlesk.Všichni se radostně tlačili na čerstvý vzduch a pevnou zem.
Když jsem se i já dostala z letadla a sešla schůdky,které vedly na pevninu jásala jsem.
,,Tak Londýne,jedeme!" řekla jsem a přiblížila se k hlavní budově letiště.
Po mé krátké praxi jsem našla s lehkostí do jaké místnosti a kde bych měla odebrat zavazadla a vskutku jsem ani nemusela letištěm bloudit.
Na zavazadla jsem čekala jen deset minut a pak jsem se odebrala na parkoviště,kde měly stát taxi a čekat na nové návštěvníky nádherného Londýna.Čekala jsem,že Londýn bude stejný jako New York,ale mýlila jsem se.Londýn byl krásnější.
Zkontrolovala jsem si věci a peníze.Stále se mi tam zrcadlila 188,5 dolarů,protože 1,5 dolarů jsem utratila za kafé.
Zkušeně jsem zavolala taxíka a poprosila ho,o nějaké telefonní stránky.Taxikář ale zavrtěl hlavou a naznačoval mi,že nic takového s sebou neveze.V rukou jsem křečovitě svírala otcovu fotografii a rozhlédla se.
,,Sakra,kde mám teď najít tátu?Londýn je veliký.Tady ho nikdy nenajdu.Musím se prostě podívat na telefonní seznam a najít jeho jméno!Zavolat mu,a vysvětlit že jsem tady na letišti,ale jak to zařídit?"uvažovala jsem nahlas.
,,To,vi jeděte za tatinkov?zeptal se mě lámavou angličtinou taxikář , skoro jsem mu nerozuměla.A taky jsme se divila že odposlouchává cizí hovory.
,,Ano,řekla jsem a ukázala mu otcovu fotografií s jménem!,,Brad Standford" usmála jsem se a podívala se opět na fotografii.Začínala jsem si uvědomovat,že mi tento pán s džentlmenskou tváří na fotografii není vůbec cizí.Taxikář se na mě díval a nevěřícně kroutil hlavou.
,,Gehen Sie zu Taxi." Spustil na mě taxikář.Z toho jsem usoudila že mi není pomoci a otočila jsem se.
,,Ne,vy do taxi!" snažil se mi to vysvětlit taxikář.
,,Já - do taxi" zopakovala a pak jsem pochopila.Vložila jsem zavazadla do kufru auta a nasedla vedle řidiče. ,,Vy znát Brada Standforda?" tázala jsem se zaostale.Řidič mi pravděpodobně nerozuměl,protože nijak nereagoval.
,,Tak jo…brumlala jsem si chvíli pro sebe.,,Další cizinec"podle jeho přízvuku šlo o němce,který se snažil vydělat nějaké peníze zde…v Británii.
Sledovala jsem okolí.Rodinné domy byly lemované dlouhými stromy.Na kilometry daleko od New Yorku mi to připadalo tak cizí,a tak hřejivé.Bylo to město,které se mi zamlouvalo.Slunce bylo přímo nad námi a celé město ozářilo svým teplým slunečním zářením.
,,Zkoušela jsem zavolat Nikol na mobil,ale vypnula si ho.Já ji usmrtím,uškrtím,přerazím."Zuřila Katherine.
,,Klid,na lodi je krásně a romanticky".Chlácholil ji Andy a když to dořekl všiml si,že na něj Jack úzkostlivě pohlédl.
,,Jenže já se o ni bojím."strachovala se sklíčeně Katherine a sedla si vedle Andyho,stále ale nespouštěla z Jacka oči.
,,Neboj se už ano?Dělají se ti vrásky,a navíc už určitě bude u tvého táty,protože neznám hloupějšího člověka,kdyby hned nezavolala vašemu papínkovi.
,,Ale právě toho se bojím!...Já…..já ji totiž neřekla všechno!"řekla Katherine a složila ruce v klín.Podávala se opět sklíčeně na nechápajícího Andyho a položila si hlavu na jeho rameno!
Pokračování příště ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.