X.díl

8. února 2009 v 10:00 | TesS @.s. |  →Nebezpečná volba←

,,Už se plavíme jeden den….skoro a ona mi to nebere,na Brada nemám telefon a….a!koktala Katherine na lodi,jenž se plavila po moři,jako po pustině.Zdálo se,že se Katty co nejdříve zhroutí.Obdivovala mne,jak jsem mohla být tak odvážná.Ona by se k tomu neodvážila,možná proto si byla jistá,že tam nepojedu.Opak se stal pravdou.
Andy odpočíval na sedátku a Jack přimhouřil oči.
,,Nechcete si náhodou promluvit?" zašeptal lítostivě Jack a podíval se na trápící se Katty.
,,Proč?" zasténala Katty a opět její pohled slétl na nekonečnou hladinu moře.
,,No,brzy zakotvíme v Halitexu,potřebuji si trochu odpočinout,a vy určitě taky.Váš přítel …. Myslím…." Katty ho přerušila.
,,Nebudu se se svým trápením svěřovat někomu,jako jste vy,neznámému." Vyhrkla a bojácně na něho upřela pohled.
,,Jak myslíte,jak myslíte" řekl výsměšně Jack a začal sledovat blížící se pevninu.Katty se podívala na Andyho.S pusou dokořán chrápal.Tiše zasténala a lehla si vedle něj.
,,Co si jen mám vzít na sebe?" uvažovala jsem a vysunula jsem si svůj kufr.Jak se hraje tenis zde?V New Yorku se hrálo v pohodlném oblečení,a když už jsme z tělocviku hráli tenis,tak se nikdo nezajímal,jak vypadám.Ale něco mi napovídalo,že Angela to zajímat bude , ba i víc,bude nepříjemná,jako její matka Genet.
Z kufru jsem vytáhla troje kalhoty a troje trička a seřadila je podle toho,jak se k sobě hodí.
Nakonec jsem se rozhodla nad červenými,kratšími tepláky a k tomu jsem si zvolila stejný odstín trička.Byl motivovaný s bílou barvou.Přečesala jsem si své vlasy a v teniskách jsem vyběhla do hlavní místnosti.
Angela byla v nedohlednu a já si mnula své vlasy,aby nevypadaly tak hojné,jaké jsou ve skutečnosti.začala jsem být velmi nervózní.Když v tom jsem uslyšela kroky.Otočila jsem se.
Angela vypadala jako z telenovely.Měla blond vlasy sepnuté v gumičce.Na tváři měla brýle a nádherné náušnice.Rty měla narůžovělé od rtěnky.Měla sportovní postavu a celá zářila.Tričko bylo velmi podobné tomu mému.S tím rozdílem že ona zvolila žluto bílou barvu,a měla ho zářivě čisté,to mé mělo odstín bílé až do šeda.
Jako kalhoty zvolila žluté kratší kalhoty,které se upínaly na její dokonale vypracovanou postavu,Na rukou měla mnoho stříbrných náramků a na prstě se jí třpytil jeden diamantový prstýnek.V druhé ruce svírala jemně nalakovanýma nehty kšilt a boty měla čistě,nově bílé a byla prostě dokonala.V tu chvíli jsem si uvědomila,že s touhle kráskou se nemůžu rovnat.
Když došla až ke mně,stáhla si brýle na nos , podívala a pečlivě mě zkoumala pohledem.Cítila jsem se ještě trapněji.V mých volně visících teplákách,které měly kromě toho nesportovní barvu jsem se začala dusit a nesměla jsem pozdravila.
,,Ahoj,já jsem Nikol a ty?" podala jsem jí na pozdrav ruku.
Ta však mé zdvořilé uvítání nijak neopětovala , ba naopak.Zašklebila se na mně a protáhla se kolem mě s nosánkem ještě výš,než je sama ,,Eiffelova věž."
,,No jasně!" zašklebila jsem se.Tohle jsem skutečně čekala , ale nevěřila tomu.Na rtech jsem vykouzlila úsměv a ironicky dodala: Není chytré chytat myšího Jerryho v postavě hloupého kocoura Toma,nebo přijde ,,KO" a z kocoura vznikne pouze coura!"
Tuhle větičku znám z mé nejoblíbenější telenovely.Ale přesto,pořád nemá chybu.
Ani jsem se nedivila,že pro nás přijela luxusní limuzína , jsem přeci v Londýně ne? A to se tady smí.Ale snad nejvíce začarovaný kruh pro mne znamenaly on….tenisový kurt!
Posadila jsem se na lavičku a čekala,až přijdu na řadu.Zato Angela se bavila.V ruce si pohazovala tenisovou raketou a koketovala při hře s trenérem.Musím přiznat , že to byl frajer,ale mě už od mala přitahoval normální a sympatický kluk,který měl co do sebe!
,,Hraješ dobře,jen si se mnou trochu zahráváš"procitl trenér a mile se na mě usmál,když si všiml mé nudné tváře.
Úsměv jsem mu opětovala a můj pohled slétl na zem.Cítila jsem , že se červenám.Tváře mě pálily od ranního slunce.
,,A s čím si přesně zahrávám?" pokusila se Angela o úspěch a začala koketně vrtět zadkem a pohrávat si s pramenem vlasu,který se ji oddělil od celku sevřeného v gumičce.
,,Musím končit,ale tamhleta slečna na lavičce by si s vámi určitě ráda zahrála." Řekl a ukázal na mně.Zachvěla jsme se a nervózně se podívala na Angela,která byla vzteky bez sebe.
,,Však vidíš jak je oblečená ne?" zašeptala Angela v domnění,že to slyšet ke mne není.Tahle věta se však dostala až ke mně a já měla chuť ji zakroutit krkem.Přiznala jsem , že nejsem vhodně oblečená ale takhle mě ztrapňovat ! Prudce jsem vstala a zamířila k trenérovi.Srdce mi přikazovalo se vrátit!Ale já prostě musela té kačeně ukázat co a jak.
Angela stála s pusou otevřenou a zírala na mě skrz tmavé,sluneční brýle.Stále nemohla uvěřit,že do toho skutečně jdu.
Když jsem k němu došla mile mi podal tenisovou raketu,při tom se jemně dotkl mé ruky.Nejspíše mu udělalo radost jak spatřil,že mě tímto gestem dostal do rozpaků.Zato Angela žárlivě polkla.
,,Hrajeme?" zaskučela a přešlapovala z jedné nohy na druhou.
Dělalo mi radost že jí znervózňovala trenérova náklonnost k mé maličkosti.Mezitím si trenér stoupl za mne a objal mě paží.Spíše mi chtěl ukázat,jak ji mám držet,protože v mých primitivních teplákách jsem musela vypadat jako začátečník.Taky jsem byla.
Chytil mne za ruce a mlčky mi naznačil,jak ji držet.Pak poodstoupil a budil dojem,že si prohlíží mé pozadí.Naštěstí se hned odebral k lavičkám a pilně sledoval mé pohyby.
Vrátila jsem pozornost mé ,,nepravé" sestřičce , která se nervozitou chystala uškvařit na ranním slunci.Byl to opravdu báječný pohled.Její přemake-upovaná tvář zračila vzrůstávající vrásky.
Angela odpálila tenisák a ten s rychlostí přefičel na druhou stranu.Nestihla jsem doběhnout a němě pálkou pohodila oběma rukama před sebou ve snaze odpálit míček,který před okamžikem dopadl na zem dva metry před mým pokusem.
Angela neskrývala ani v nejmenším její potěšení z mé prohry a navrhla další hru.
Po půlhodině jsem byla totálně vyřízena z běhání po hřišti sem a tam.A zdálo se , že i obecenstvo na lavičce mělo zařízeno výbornou podívanou.A nemluvím ani o Angele.
,,Nechceš přestávku?" řekla s ironií v hlase Angela.
,,Ne!" vyštěkla jsem a s energií odpinkla míček na podání,který v okamžiku upadl do spáru sítě a s tichostí se snesl k zemi.
,,Síť !Nevadí,příště se polepšíš!" zvolal kdosi na lavičce a vstal.Najednou jsem si uvědomila že to byl trenér,který se ke mně blížil.
Podívala jsem se na něj a prosebně sklopila oči.
,,Budu tě trénovat!" řekl hned,když došel až ke mně.Vzal si ode mně raketu.Odkráčela jsem k lavičce.Angela si ještě na chvíli zahrála jeden set s trenérem a pak se šla zpoceně převléct.
,,Mimochodem,já jsem Alex!" zvolal na mě trenér.
,,Nikol." Představila jsem se a věnovala mu sladký úsměv.
,,Moc mě těší Nikol,je to nádherné jméno!"
,,Nápodobně!" opětovala jsem v tu nejnevhodnější chvíli.Alex se ke mně přiblížil na takovou vzdálenost,aby svými rty dosáhl na ty mé.Zaskočeně jsem ucouvla a předváděla,že hledám něco v batohu Angely.Alex si uvědomil,že to jenom hraji.
,,Jsi tady na návštěvě?Nebo tak něco?" vyzvídal se zájmem Alex a otočil se ke mne zády.
,,Dá se to tak říct"odpověděla jsem.
,,Dá se to tak říct?Takhle by nikdo neodpověděl,ale snad…mi to upřesníš!" Alex se na mě pozorně podíval.Nebylo mi příjemné,že mi věnuje tolik pozornosti,když mne ani v nejmenším neokouzlil.
Ale na druhou stranu jsem nechtěla přiznat že nepatřím k ,,spodině" ,tak totiž oni nazývají čtvrť mého mládí.
,,Vlastně jsem přijela za tátou!" řekla jsem pyšně a přestala se přehrabovat v Angeliiných věcech v batohu.
,,Za tátou?Čí ty vlastně si?" řekl.Na mě to vyznělo vtipně,na něj asi trapně,ale na sto procent jsem se zacítila zase trochu jako doma.Zasmála jsem se a sedla jsem si na lavičku.
,,Brad…..Brad Standford." Cítila jsem bolestně,když jsem vyslovila ono jméno.Opět jsem se postavila a prošla se ke dveřím,odkud co nevidět měla vyjít Angela.Ačkoli jsem s ní byla jen nerada ,nyní by to pro mě bylo vysvobození.
,,Brada Standforda?" divil se Alex. ,,Nevěděl jsem,že má dceru!" dodal.
,,Tak to o něm víš málo,vždyť je to ….." zaboha jsem si nemohla vzpomenout jak pracuje,to pro mě nebylo ani tolik podstatné,jako to,že je to boháč na úrovni boháčů.
,,Prezident!" vzpomněla jsme si konečně a otočila se na něj.
,,Více prezident!" opravil mě Alex. ,,Ty o něm asi taky nevíš hodně že?" usmál se.
Chtěla sem něco namítnout,ale dveře se rozrazili a v nich se objevila ,načančaná"Angela.Dveře mě vrazily do zad a já ztratila rovnováhu.Začala jsem padat.Když jsem dopadla,uvědomila jsem si,že ležím právě v náruči Alexe.Angela nahodila nechápavý pohled a naštvaně odkráčela s hlavou vztyčenou.
,,Jdeme?" její tón byl dost povýšený a mě to začalo tížit.
Vstala jsem na své nohy a zavolala na odcházející Angelu.
,,Něco jsi si tu zapomněla." Ukázala jsem na batoh zůstávající ležet na lavičce.Angela pohodila ladně vlasy.
,,Přines to,já toho mám plno!" přikázala mi a pohlédla na svoji mini kabelku,která byla poloprázdná.
Pobaveně jsem se usmála ale nakonec se chopila batohu,když jsem zjistila že to myslí ve skutečnosti vážně.
Rozloučila jsem se s Alexem,který mi připomněl,že se mám dostavit za dva dny na další trénink.
Nastoupili jsme do limuzíny a vyjeli z rezervovaného parkoviště.
pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcel - tvé SB! Marcel - tvé SB! | Web | 13. února 2009 v 17:57 | Reagovat

Ahoj, na mém blogu je velkolepá soutěž SONB 2009! V rubrice Odkazy ( najdeš v menu )... Zapiš komentář - Odkazy - Soutěže - Sonb 2009 - tam zanech komentář a čekej než zahájím soutěž!

2 Marcel - tvé SB! Marcel - tvé SB! | Web | 14. února 2009 v 16:06 | Reagovat

Ahoj, na blogu http://nasemorcatko.blog.cz/ je soutěž SONB tak mi prosím dej hlásek...Jsem tam jako Macek! Díky, doufám, že to nebreš jako reklamu, páč jsem tvé SB!

3 Marcel - tvé SB! Marcel - tvé SB! | Web | 26. února 2009 v 18:10 | Reagovat

Ahojda, jak se máš? U mě celkem dobrý...Obíhám SB! Kde něco new přidáš?

4 *m.A./R.C.e:L* - your Sbéééškóóó! *m.A./R.C.e:L* - your Sbéééškóóó! | Web | 1. března 2009 v 18:41 | Reagovat

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.